ABADçı: Pərvanə İsmayıllı | Region: Yevlax | Rəngkarlıq (vitraj, dəri, ipək və.s)
“ABAD” ilə əməkdaşlıq edən gənc sənətkarlardan biri Bakı şəhəri sakini Pərvanə İsmayıllıdır. Pərvanə xanım ilk dəfə 1-ci sinifdə oxuyarkən sulu boya ilə rəsm əsərləri çəkib.
Sənətkarlığa həvəsi Pərvanə İsmayıllını Əzim Əzimzadə adına incəsənət kollecinə aparıb.
Kolleci bitirdikdən sonra o, təhsilini Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetində davam etdirir.
O, rəngkarlıq janrlarında müxtəlif suvenirlər hazırlayır.
Daim ailəsinin dəstəyindən faydalanan Pərvanə xanım həmçinin müxtəlif dərnək və sərgilərdə iştirak edərək daim özünü təkmilləşdirib.
Bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirmək, sənətkar kimi formalaşmaq və bu sahədə ailə biznesini qurmaq yolunda Pərvanə İsmayıllının növbəti addımı “ABAD” ilə əməkdaşlığa başlamaq olub.
O, “ABAD”a qoşularaq burada müxtəlif əl işlərinin hazırlanması ilə bağlı təlim keçib, həmçinin satışın təşkili istiqamətində dəstək alıb.

Parvana Ismailli is one of the young artists collaborating with ABAD, residing in Baku city. Studying in the 1st grade at school, she started to work with the aqueous paint for the first time.
The high aspiration for painting led her to the Azim Azimzade Art Academy.
After graduating from college she continued her education at the Azerbaijan State University of Culture and Arts.
She prepares various souvenirs in diverse genres of painting.
Having always benefited from her family’s support, Parvana also improves herself by attending diverse circles and exhibitions regularly.
Collaborating with ABAD is Parvana's next step toward developing her knowledge and skills, shaping herself as a craftsman and establishing the family business in this area.
By joining ABAD, she trained to prepare various handicrafts and received the relevant support to organize the sales of her paintings.