“ABAD” stendi “Ən cəlbedici stend” mükafatına layiq görüldü
“ABAD” stendi 12-14 sentyabr tarixlərində “Bulvar Hotel Baku”da II Azərbaycan Beynəlxalq Hədiyyələr və Promo Məhsulları Sərgisi (“Gift & Promo Fair 2019”) və II Azərbaycan Beynəlxalq Reklam və Çap İşləri (“AdPrint 2019”) Sərgisində “Ən cəlbedici stend” mükafatına layiq görülüb.
Sərgi Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK), Azərbaycanda İxracatın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu və Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin dəstəyi ilə həyata keçirilib.
“ABAD” publik hüquqi şəxs artıq 2-ci ildir ki "Paşa Holdinq"ın dəstəyi ilə “Gift & Promo Fair” sərgisində iştirak edir. Burada ABADçılar tərəfindən hazırlanmış Azərbaycan mədəniyyətinə xas olan bədii sənətkarlıq nümunələri, əl işləri, suvenirlər, aksessuarlar, zərgərlik və keramika məmulatları, tekstil, oyuncaqlar və müəllif kuklaları sərgiləyib.
Sərginin 3-cü günündə isə proqram çərçivəsində təşkil olunmuş defilədə ABADçılar tərəfindən də hazırlanmış əl işləri modellər üzərində nümayiş olunub.
Qeyd edək ki, “ABAD”-ın stendini ölkənin tanınmış ictimai xadimləri, KİV nümayəndələri, ziyalılar ziyarət ediblər. ABADçılar tərəfindən hazırlanmış müxtəlif aksesuarlar ziyarətçilər tərəfindən çox böyük maraqla qaşılanıb.

ABAD stand awarded “The most charming” at the II Azerbaijan International Gift & Promo Fair (Gift & Promo Fair 2019) and the 2nd Azerbaijan International Gifts and Promotional Products Fair (Gift & Promo Fair 2019) and II Azerbaijan International Advertising and Printing Exhibition (AdPrint 2019) that took place on September 12-14 at the Boulevard Hotel Baku.
The exhibition is organized by joint support of the National Confederation of Entrepreneurs (Employers) of the Republic of Azerbaijan (ASK/AEC), the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and the Agency for Development of Small and Medium-Sized Enterprises (SME) of Azerbaijan.
ABAD has been participating in the Gift & Promo Fair for the second year in a row.
The samples of Azerbaijani culture; handmade souvenirs, accessories, jewellery and ceramics, textiles, toys and author’s dolls are exhibited here.
A fashion show organized by the program featured hand-made models made by ABAD artisans on the third day of the exhibition.
It is also noteworthy that the well-known public figures, representatives of the media, the intelligentsia of the country have visited the stand within three days of the display. The visitors were fascinated by various handiwork made by ABAD beneficiaries.