Brendi-Konyak Günündə “ABAD” öz stendi ilə iştirak edib
4 oktyabr tarixində Göygöl şəhərində Heydər Əliyev adına Mədəniyyət və İstirahət Parkında “Göygöl Brendi-Konyak Günü” tədbiri keçirilib. Tədbir Göygöl Rayon İcra Hakimiyyətinin təşkilatçılığı, Aqrar İnnovasiya Mərkəzi, Dövlət Turizm Agentliyi və digər tərəfdaş qurumların iştirakı ilə baş tutub.
Tədbirin məqsədi Göygölün qədim üzümçülük və şərabçılıq ənənələrinin qorunması, brendi və konyak mədəniyyətinin tanıdılması, yerli məhsulların və turizm potensialının geniş auditoriyaya təqdim olunması olub.
“ABAD” publik hüquqi şəxs tədbirdə öz sərgi stendi ilə təmsil olunub. Stenddə dekorativ-tətbiqi xalq sənətkarlıq nümunələri – zərgərlik, taxta üzərində oyma, dulusçuluq, rəngkarlıq, toxuculuq və digər “ABAD”çı əl işləri ilə yanaşı, qida məhsulları və şərab çeşidləri də təqdim olunub. Bu məhsullar yerli və xarici ziyarətçilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Tədbirin sonunda “ABAD” sertifikatla təltif olunaraq yerli sənətkarlığın və ailə təsərrüfatlarının dəstəklənməsi istiqamətində əhəmiyyətli təşəbbüslərdən biri kimi qiymətləndirilib.

On October 4, the “Goygol Brandy–Cognac Day” event was held in the Heydar Aliyev Culture and Recreation Park in Goygol city. The event was organized by the Goygol District Executive Power with the participation of the Agrarian Innovation Center, the State Tourism Agency, and other partner institutions.
The main purpose of the event was to preserve Goygol’s ancient traditions of viticulture and winemaking, to promote brandy and cognac culture, and to present local products and tourism potential to a wide audience.
“ABAD” public legal entity was represented at the event with its own exhibition stand. The stand featured samples of decorative and applied folk art — including jewelry, wood carving, pottery, painting, weaving, and other handmade works by “ABAD” artisans — along with food products and various types of wine. These products attracted great interest from both local and foreign visitors.
At the end of the event, “ABAD” was awarded a certificate and was recognized as one of the significant initiatives supporting local craftsmanship and family businesses.