ABADçı: Lüdviyyə İbrahimova | Region: Bakı | Dekorativ - tətbiqi sənət
ABADçı Lüdviyyə İbrahimova ixtisasca mühasibdir və Bakı Dövlət Universitetinin “Tətbiqi riyaziyyat” fakültəsindən məzun olub. Riyaziyyat və İnformasiya Texnologiyaları sahələrinə göstərdiyi maraqla bərabər incəsənət sahəsinə də uşaqlıq illərindən həvəsi olub:
“Anam bacımla məni milli ruhda böyüdərək, tikiş vurmağı, toxumağı öyrətmişdi, daha sonra incəsənətə meyilli olduğumuzu görərək, müxtəlif dərnəklərə yönləndirdi. İllər sonra bacım rəssamlığa, mən isə polimer gilə istiqamətləndim. Artıq 5 ildən çoxdur ki, peşəmdən kənara çıxaraq tamamilə dekorativ-tətbiqi sənətlə məşğul olmağa başlamışam”.
Lüdviyyə xanım bir ABADçı kimi bir neçə çeşiddə məhsullar hazırlayır və ən çox bəyənilənlər arasında biserlə olan əl işləridir. Bunlar arasında sinə gərdanları xüsusilə seçilir.
Qeyd edək ki, Lüdviyyə İbrahimovanın rəngarəng əl işləri ilə “ABAD” etno-butiklərində tanış ola bilərsiniz.

ABADchi Ludviya Ibrahimova is an accountant and she graduated from faculty of Applied Mathematics of Baku State University. Along with her interest in math and information technologies, she has also been keen on arts since her childhood:
"My mother brought us up in a national spirit by teaching us sewing and weaving, seeing that we were inclined to the art, she led us to different associations. Years later, my sister started painting, and I dug into the polymer clay. It has been more than 5 years, I have been engaged in decorative-applied art leaving my profession behind. "
Ludviya prepares a wide range of products as ABAD artisan and the most praised crafts of her are ones made with sequins. The necklaces made of sequins are particularly distinguished.