Sentyabrın 12-də “Bulvar Hotel Baku”da II Azərbaycan Beynəlxalq Hədiyyələr və Promo Məhsulları Sərgisi (“Gift & Promo Fair 2019”) və II Azərbaycan Beynəlxalq Reklam və Çap İşləri (“AdPrint 2019”) Sərgisi öz işinə başlayıb.
Sərgi Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK), Azərbaycanda İxracatın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu və Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin dəstəyi ilə həyata keçirilir.
“ABAD” publik hüquqi şəxs artıq 2-ci ildir ki “Gift & Promo Fair” sərgisində iştirak edir. Burada ABADçılar tərəfindən hazırlanmış Azərbaycan mədəniyyətinə xas olan bədii sənətkarlıq nümunələri, əl işləri, suvenirlər, aksessuarlar, zərgərlik və keramika məmulatları, tekstil, oyuncaqlar və müəllif kuklaları sərgilənir.
Qeyd edək ki, sərgi sentyabrın 14-dək davam edəcək. Sərgi müxtəlif B2B görüşlər, panel diskussiyalar, müsabiqələr, defilelər, işgüzar və əyləncə proqramlardan ibarətdir.

The 2nd Azerbaijan International Gifts and Promotional Products Fair (Gift & Promo Fair 2019) and the II Azerbaijan International Advertising and Printing Exhibition (AdPrint 2019) kicked off on September 12 at the Boulevard Hotel Baku.
The exhibition is organized by joint support of the National Confederation of Entrepreneurs (Employers) of the Republic of Azerbaijan (ASK/AEC), the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and the Agency for Development of Small and Medium-Sized Enterprises (SMEs) of Azerbaijan.
ABAD has been participating in the Gift & Promo Fair for the second year in a row.
The samples of Azerbaijani culture; handmade souvenirs, accessories, jewellery and ceramics, textiles, toys and author's dolls are exhibited here.
The exhibition will last until September 14. The exhibition includes a variety of B2B meetings, panel discussions, contests, fashion show, business and entertainment programs.