Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən “ABAD” (Ailə Biznesinə Asan Dəstək) və Expressbank-ın dəstəyi ilə 25 oktyabr tarixində media nümayəndələri üçün ABADçıların məhsullarından ibarət “ABADla dad” adlı səhər yeməyi təşkil edib. Tədbirin keçirilməsində məqsəd kiçik ailə təsərrüfatları - ABADçıların istehsal etdiyi qida məhsulları ilə daha yaxından tanış olmaqdır.
Tədbir ABAD-ın nümayəndəsi Turanə Qasımova və Expressbank-ın idarə heyətinin üzvü Mehriban Ocaqquliyevanın salamlama nitqi ilə açıq elan edildi.
Səhər yeməyi çərçivəsində ABADçı Rəhimovlar ailəsinin “Kəndli” kolbasası, Ağasiyevlər ailəsinin “Doktorskaya” kolbasası, Ələsgərovlar ailəsinin “Bəh-bəh” sosisləri, Şükürovlar ailəsinin “Şərəfə” pendiri, Haciyevlər ailəsinin “Hənifə” pendiri, Niftəliyevlər ailəsinin “Bharat” pendiri, Axundzadələr ailəsinin qara çayı, “ABAD”ın müxtəlif cemləri, mürəbbələri, və s. məhsulları səhər yeməyində istifadə olunub.
ABADçıların iştirakı ilə mətbuat nümayəndələrinə qida məhsullarının hazırlanma şəraiti, onların təbiiliyi və faydası haqqında ətraflı məlumat verilib. ABADçı məhsulların ibarət dequstasiya masaları müxtəlif auditoriyalar üçün silsiləvi şəkildə keçiriləcək.
Qeyd edək ki, hazırda “ABAD” sıralarına 402 ailə daxildir. Onlardan 71 ABADçı ailəsi qida məhsullarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərir.

On October 25, within the joint organization of “ABAD” (Simplified Support to Family Businesses) and Expressbank operating under the state agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan has organized breakfast entitled “Taste with ABAD” consisting of products of ABAD members for media representatives. The purpose of the event is to get acquainted with the food products produced by small family farms – ABAD beneficiaries.
Within the framework of the event, products of ABAD members served in the breakfast which “Kəndli” sausage of the Rahimov family, "Doktorskaya" sausage of the Aghasiyev family,”Bəh-Bəh” sausage of the Alasgarov family, “Sharifa” cheese of the Shukurov family, “Hanifa” cheese of the Hacıyev family, "Bharat" Cheese of the Niftaliyev family, various jams of “ABAD” etc.
Press representatives were informed of detailed information about conditions of preparation of food products, their naturalness, and usefulness with the participation of ABAD members. This should be emphasized that zoning tables consisting of products will be held circularly for different audiences and 402 families include to ABAD ranks.71 ABAD families operate in the production of food products.