"ABAD"ın dəstəyi ilə keçirilən “ASAN Peşə” kurslarını bitirmiş şəxslərə sertifikatlar təqdim olunub
“ASAN Peşə” layihəsi çərçivəsində biliklərin və əhalinin məşğulluq səviyyəsinin artırılması, eyni zamanda regional iqtisadiyyatın inkişafında mühüm rol oynayacaq müxtəlif peşələrə sahiblənmək istəyən şəxslər üçün kurslar və təlimlər davam etdirilir.
Belə ki, İmişli “ASAN Həyat” kompleksində "ABAD" təlimçiləri vasitəsi ilə 2019-cu ilin sentyabr və 2020-ci ilin yanvar ayları ərzində müxtəlif yaş kateqoriyasından olan 28 şəxsə (İT üzrə 19 nəfər, dərzilik üzrə 9 nəfər) həm nəzəri, həm də təcrübi təlimlər keçirilib. Kursları başa vuran şəxslərə sertifikatlar təqdim olunub.
Təlimlər tələbata müvafiq 3 fərqli sahə üzrə aparılır: dərzilik, İKT və aqrar sənaye. İştirak üçün yaş məhdudiyyəti yoxdur və ödənişsiz şəkildə təşkil olunur.
"ASAN Həyat" komplekslərində təşkil olunan kurslar ixtisaslı kadrların hazırlanması və onların əmək bazarının dəyişən tələblərinə uyğun rəqabət qabiliyyətinin artırılması məqsədi daşıyır. "ASAN Peşə" mərkəzi bütün növ zəruri avadanlıqlar, təlim və tədris vəsaitləri ilə təchiz olunub.
Təlimlər davam edir. Mütəmadi xarakter daşıyan İT sahəsi üzrə təlimlər Microsoft Office proqramları (Word, Excel, Powerpoint), Windows əməliyyat sisteminin öyrədilməsi üzərində qurulub. İT təlimlər bu ildən daha da genişləndiriləcək. Bu, "ABAD" və “Expressbank”ın əməkdaşlığı sayəsində reallaşacaq.

Certificates provided for completing the ASAN Vocational courses held with the support of ABAD
The project ASAN Vocation aims at raising the literacy and employment rate of the population by organizing courses and trainings for those wanting to possess different vocational skills that will play a significant role in the development of economic state of the region.
Thus, theoretical and practical courses delivered to 28 individuals of different ages at Imishli ASAN Life complex by ABAD trainers in September - December 2019. Attendees provided with certificates at the end of the courses.
Trainings are being conducted in three areas according to demand: tailoring, ICT and agrarian industry. There is no age restriction, and trainings are delivered free of charge.
These courses aim at the preparation of competitive individuals in the labour market. The ASAN Vocational Centre is furnished with all the requisite equipment and stationery materials.
Trainings are currently ongoing. IT traingings mainly covers Microsoft Office programs, including Word, Excel, and Powerpoint. The scope of trainigs will be expanded within actual year, and they will happen based on the cooperation of ABAD and Express bank.