Fevralın 12-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin iştirakı ilə Kürdəmirdə “ASAN Həyat” kompleksinin və onun nəzdində fəaliyyət göstərən “ABAD Food Hall”-un açılışı baş tutub.
Kürdəmir “ABAD Food Hall” sayca dördüncü sərgi-satış salonudur. Burada ABADçılar tərəfindən qeyri-sənaye üsulu ilə hazırlanmış qida məhsullarının sərgi-satışı təşkil ediləcək.
Qeyd edək ki, ilk “ABAD Food Hall” 2018-ci il 22 oktyabr tarixində İmişli rayonu“ASAN Həyat” kompleksində, ikinci “food hall” həmin ili oktyabrın 29-da Şəki "ASAN Həyat" kompleksində, üçüncü isə 2019-cu ildə dekabrın 5-də Şamaxıda “ASAN Həyat” kompleksinin nəzdində fəaliyyətə başlayıb.

On February 12, 2020, with the participation of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, the inauguration of the “ASAN Life” Complex and ABAD Food Hall operating under this complex was held in Kurdamir.
ABAD Food Hall in Kurdamir is the fourth of its kind. The sales and display of non-industrial food products made by ABAD beneficiaries will be organized here.
It should be noted that the first ABAD Food Hall was launched on October 22, 2018, within the “ASAN Life” Complex in Imishly raion. The second one launched on October 29, within “ASAN Life” Complex in Sheki, and the third one inaugurated on December 5, in “ASAN Life” Complex in Shamakhi.