8 may 2022-ci il Bakıda "THE MAY FAIR by İZ" - Azərbaycanın qadın sahibkarlarının müəllif məhsullarının yarmarkası baş tutub. “ABAD” publik hüquqi şəxs yarmarkanın tərəfdaşlarından biri kimi çıxış edib.
Yarmarkada 100-dən çox qadın sahibkar iştirak edib, onlar arasında “ABAD”çı-sənətkarlar və həmçinin “ABAD”ın dəstək verdiyi “Narlı” brendinin təsisçiləri məhsulun daddırması ilə qonaqların sevindirib.
“Narlı” brendinin müxtəlif sous (narşərab, karri sousu, fitosous və s.) və ballı-badamlı məzələri böyük marağa səbəb olub. Yarmarkada keçirilən lotereyanın qaliblərinə xüsusi tərəfdaş olan “ABAD”dan müxtəlif hədiyyələr də təqdim edilib.
Bundan başqa yarmarkada əl istehsalı məhsullar, o cümlədən gəlinciklər, oyuncaqlar, zərgərlik məmulatları, sabunlar, şamlar, məişət əşyaları, trikotaj məmulatları və s. sərgilənib.
Qeyd edək ki, “İZ - İnamlı və Zərif” qadın icmasının sayca beçinci olan yarmarkası Azərbaycanın İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi və Kiçik və Orta Biznes Subyektləri və Klubları Assosiasiyasının dəstəyi ilə təşkil olunub.

Female ABAD members participated in the fair
On May 8, 2022, "THE MAY FAIR by IZ" - a fair of the author products of female entrepreneurs of Azerbaijan took place in Baku. ABAD public legal entity was one of the partners of the fair.
More than 100 women entrepreneurs participated in the fair, among them ABAD artisans and also the founders of the "Narli" brand, supported by ABAD, and offered the guests a tasting of their delightful products.
Various sauces (narsharab, curry sauce, fito sauce, etc.) and honey-almond snacks of the "Narli" brand attracted great interest. The winners of the lottery held at the fair were presented with various gifts from the exclusive partner ABAD.
In addition, the fair featured handmade products, including dolls, toys, jewellery, soaps, candles, household items, knitwear, etc.
It should be noted that the fifth fair of the women's community "İZ - Confident and Elegant" was organized with the support of the Small and Medium Business Development Agency under the Ministry of Economy of Azerbaijan and the Association of Small and Medium Business Subjects and Clubs.