“ABAD” və “PMD Hospitality” ailə təsərrüfatlarının inkişafına birgə dəstək göstərəcək
8 sentyabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “ABAD” publik hüquqi şəxs və Azərbaycanda sağlamlıq və istirahət seqmentlərində hotellərin idarəetməsi ilə məşğul olan “PMD Hospitality” MMC arasında əməkdaşlığa dair Sazişin imzalanması mərasimi baş tutub. Saziş ailə təsərrüfatlarının, mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişaf etdirilməsi layihələrinə dəstək göstərilməsi istiqamətində birgə fəaliyyəti əhatə edir.
Mərasimdə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, “PMD Hospitality” MMC-nin İdarə heyətinin sədri Samir Qurbanov, “ABAD” publik hüquqi şəxsin direktoru Rüfət Elçiyev və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Ülvi Mehdiyev Prezident İlham Əliyevin tapşırıqlarına uyğun olaraq ölkəmizdə mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafına yönəlmiş genişmiqyaslı sosial-iqtisadi islahatlardan söz açıb. Diqqətə çatdırılıb ki, bu inkişafın gücləndirilməsi və innovativ yanaşmalar əsasında təkmilləşdirilməsi məqsədi ilə təsis edilən “ABAD” iri şirkətlərin və donor təşkilatların korporativ sosial təşəbbüslərinin icrası üçün alternativ alətə çevrilib.
Samir Qurbanov “PMD Hospitality”nin idarəçiliyndə olan hotellərin geniş qonaqpərvərliyini nümayiş etdirməyə və "ABAD"çılara dəstək olub fərqli məhsullarını hotellərdə təqdim etməyə şirkətin hazır olduğunu vurğulayıb.
Tərəflər Sazişin iki qurum arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi və fəal təcrübə mübadilələrinin həyata keçirilməsində önəmli rol oynayacağına əminliklərini ifadə ediblər.
Sazişə əsasən “PMD Hospitality”ə məxsus obyektlərin tədarük ehtiyaclarının “ABAD”çıların istehsalı olan məhsullarla ödənilməsinə üstünlük veriləcək. Yerli, ekoloji təmiz, ailə təsərrüfatlarının istehsalı olan məhsullarla təchizatın gücləndirilməsi üçün sözügedən obyektlərin yerləşdiyi ərazilərin yaxınlıqlarında “ABAD”çıların formalaşdırılmasına dəstək göstəriləcək.
“PMD Hospitality”nin portfelinə daxil olan hotellərdə “ABAD”çı sənətkarlar tərəfindən hazırlanmış suvenirlərdən, o cümlədən məişət və dekor məhsullarından istifadə ediləcək. Həmçinin qonaqların “ABAD”çı məhsulları ilə yaxından tanış olmaları və əldə edə bilmələri üçün həmin hotellərdə ABAD etno-butikləri fəaliyyət göstərəcək.

ABAD and "PMD Hospitality" will jointly support the development of family businesses
On September 8, 2022, the ceremonial signing of the agreement on cooperation between the ABAD public legal entity run by the State Agency for Public Service to and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and "PMD Hospitality" LLC, which is engaged in the management of hotels functioning in the health and recreation segments in Azerbaijan, took place. The agreement includes joint activities in the direction of providing support to the family households, and micro, small and medium entrepreneurship development projects.
Chairman of the State Agency Mr. Ulvi Mehdiyev, Chairman of the Management Board of "PMD Hospitality" LLC  Mr. Samir Gurbanov, Director of ABAD public legal entity Mr. Rufat Elchiyev, and other guests attended the ceremony.
Ulvi Mehdiyev spoke about large-scale socio-economic reforms aimed at the development of micro, small and medium entrepreneurship in our country in accordance with the instructions of President Ilham Aliyev. It was pointed out that ABAD, which was founded with the aim of strengthening this development and improving it based on innovative approaches, has become an alternative tool for the implementation of corporate social initiatives of large companies and donor organizations.
Samir Gurbanov emphasized that the company is ready to show the wide hospitality of the hotels under the management of "PMD Hospitality" and to support ABAD producers and present their different products in their hotels.
The parties expressed their confidence that the Agreement will play an important role in the expansion of cooperation between the two institutions and the implementation of active exchange of experience.
According to the agreement, priority will be given to meeting the supply needs of facilities belonging to "PMD Hospitality" with products produced by ABAD manufacturers. In order to expand the supply of products produced by local, environmentally friendly family farms, support will be provided to the formation of ABAD producers in the vicinity of the areas where the said facilities are located.
The hotels included in the portfolio of "PMD Hospitality" will use souvenirs made by ABAD artists, including household items and decor products. ABAD’s ethno-boutiques will also operate in those hotels so that guests can get to know and purchase ABAD products.