7 dekabr 2022-ci il tarixində “ABAD” publik hüquqi şəxs və Yaponiya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyi (JICA) arasında növbəti görüş keçirilib.
Görüş zamanı iki qurum arasında davamlı əməkdaşlıq yüksək dəyərləndirilib və atılacaq növbəti addımlar planlaşdırılıb. Əsas müzakirə mövzusu isə Agentliyin Mərkəzi Asiya ölkələrini əhatə edən “Bir kənd, bir məhsul” adlı layihəsi və bu layihənin “ABAD” publik hüquqi şəxs vasitəsi ilə Azərbaycanda tətbiqi ilə bağlı imkanlar olub.
Əlavə olaraq isə, təcrübə mübadiləsi istiqamətində gələcək addımların atılması imkanları müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, bundan öncə iki qurumun əməkdaşlığı çərçivəsində 2018 və 2019-cu illərdə “ABAD” publik hüquqi şəxsin nümayəndələrinin Yaponiyaya təlim səfərləri baş tutub. Bundan başqa 2020-ci ildə “ABAD” Yaponiya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin elan etdiyi “Kiçik Qrant Layihələri” müsabiqəsində iştirak edərək öz layihəsi ilə qalib seçilmişdir.

The next meeting was held between ABAD public legal entity and Japan International Cooperation Agency (JICA)
08.12.2022
On December 7, 2022, the next meeting was held between ABAD public legal entity and Japan International Cooperation Agency (JICA).
During the meeting, continuous cooperation between the two institutions was highly appreciated and the next steps to be taken were discussed. The main topic of discussion was the Agency's "One village, one product" project covering Central Asian countries and the possibilities of implementing this project in Azerbaijan through the ABAD public legal entity.
In addition, the possibilities of taking future steps in the direction of the exchange of knowledge were discussed.
It should be noted that earlier, within the framework of the cooperation of the two institutions, the representative of ABAD had an educational visit to Japan. In addition, in 2020, ABAD participated in the "Mini-Grant Projects" competition announced by the Japan International Cooperation Agency and became a winner with its project.