16 iyun 2023-cü il tarixində “ABAD” publik hüquqi şəxsin təşkilatçılığı ilə Şəki Keramika və Tətbiqi Sənət Mərkəzində Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Ulu Öndərim” sərgisi baş tutub. Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Nağıyev, Şəki Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Elxan Usubov, ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər.
Qonaqlar Ulu öndər Heydər Əliyevin zəngin dövlətçilik və ictimai-siyasi fəaliyyətindən, ölkəmizin tərəqqisi, çiçəklənməsi istiqamətində həyata keçirdiyi tədbirlərdən söz açıblar.
Sonra ABADçıların əl işlərindən, rəsm əsərlərindən və şəkillərdən ibarət sərgi ilə tanışlıq olub.
Eksponatlar dekorativ-tətbiqi xalq sənətkarlığının müxtəlif texnikalarında işlənilib. Məhsulların hər biri sərgidən sonra “ABAD” etno-butiklərində satışa çıxarılacaq.
Tədbir çərçivəsində Mərkəzin birinci mərtəbəsində yerləşən və “ABAD”ın ilk qonaq evi olan “Art Hotel by ABAD Guest”in açılışı baş tutub. Qonaqlar şərq üslübünda dizayn edilmiş butik hotelin 8 nömrəsi ilə tanış olublar. Burada 20 nəfərədək qonağı yerləşdirmək imkanı var və hər nömrə zəruri infrastrukturla təmin olunub.
Qonaqlar üçün qədim sənətkarlıq emalatxanalarından yararlanmaq üçün xüsusi endirimlər nəzərdə tutulur. Burada qış mövsümü üçün restoran, yay üçün açıq terras təşkil olunacaq.
Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir konsert proqramı ilə yekunlaşıb.

On June 16, 2023, the "National Leader" exhibition dedicated to the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev was held at the Shaki Ceramics and Applied Art Center. The event was attended by Ulvi Mehdiyev, the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Fuad Naghiyev, the Chairman of the State Tourism Agency, Head of the Executive Power of Shaki, Elkhan Yusubov, and a number of other public representatives.
The guests spoke about the rich statecraft and socio-political activity of the Great Leader Heydar Aliyev, as well as the profound measures implemented in the direction of the progress and prosperity of our country. Later, the guests got acquainted with a photo exhibition and display of handicrafts made by ABAD members.
The samples are made with various techniques of decorative-applied folk crafts. All exhibited products will be put up for sale at ABAD boutiques after the exhibition.
Within the framework of the event, "Art Hotel by ABAD Guest", the first guest house of "ABAD", was inaugurated on the first floor of the center. The guests got acquainted with the 8 rooms of the boutique hotel designed in the oriental style. Up to 20 guests can be accommodated here, and each room is fully equipped.
There will be special discounts for guests for using ancient craft workshops. In addition, a restaurant for the winter season and an outdoor terrace for the summer season will be at the service of guests.
The event that was dedicated to the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev came to an end with a concert program.