24 iyul 2024-cü il tarixində “ABAD” publik hüquqi şəxs və “R Group Holding” MMC arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycanda fermer və aqro sahəsində satış kanallarının inkişafı ilə bağlı aktual məsələlər müzakirə edilib.
“ABAD” publik hüquqi şəxsin direktoru Rüfət Elçiyev kənd təsərrüfatı sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarların “ABAD” sayəsində təsərrüfatlarını inkişaf etdirməklə geniş bazarlara çıxışı barədə danışıb. “R Group Holding” MMC-nin icraçı direktoru Əbdül Əliyev isə fermerlər üçün, onların məhsullarının tanıtımı məqsədi ilə şirkətin yeni texnoloji həllərini təqdim edərək, bu sahədə bazar iştirakçıları üçün daha münbit şəraitin formalaşması və satışların daha rahat şəkildə həyata keçirilməsi istiqamətində səmərəli nəticələrin əldə oluna biləcəyini qeyd edib.
Bundan sonra iki qurum arasında konkret tematik məsələlər üzrə birgə layihə və təşəbbüslərin həyata keçirilməsi məqsədi ilə müvafiq müzakirələr davam etdirilib. Görüş “ABAD”çılar tərəfindən hazırlanan xatirə hədiyyəsinin təqdim olunması ilə yekunlaşıb.

A meeting took place between the management of "ABAD" and "R Group Holding"
On July 24, 2024, a meeting was held between representatives of the "ABAD" public legal entity and "R Group Holding" LLC.
Within the course of the meeting, pressing issues related to the development of sales channels in the field of agriculture and farming in Azerbaijan were discussed.
Rufat Elchiyev, director of "ABAD" public legal entity, spoke about the entrepreneurs’ access to wide markets by means of"ABAD". Abdul Aliyev, the executive director of "R Group Holding" LLC, presented the company's new technological solutions for farmers, for the purpose of promoting their products.
Following that, relevant discussions were continued between the two institutions with the aim of implementing joint projects and initiatives on specific thematic issues. The meeting ended with the presentation of a handicraft made by "ABAD" members.